Už couvá?

sobota 17. říjen 2009 10:06

(z předhozího textu omylem vypadla jedna část. Opravuji.)   Všichni máme v živé paměti, jak rotvajler Jackel v nedělních otázkách Václava Moravce smetl se stolu možnost,  že by Klausovy námitky byly připojeny k Lisabonské smlouvě formou deklarace jako námitky irské.  To prý nejsou garance, prohlásil arogantně Klausův Goebbels Jackel a pak dodal cosi v tom smyslu, že „Brusel“ Iry podvedl. A hle: dnes prohlašuje Weigl, šéf KPR, že by se Klausovy námitky mohly řešit právě tímto způsobem. Co způsobilo takový náhlý zvrat?  Obava  z toho, že ústavní soud potvrdí svůj původní verdikt a Klausův manévrovací prostor se zúží? Cesta do Moskvy? Ta obvykle přinášívala spíš opačné výsledky. Vzpomeňme na srpnový únos celého předsednictva ÚV KSČ v čele s Dubčekem.  Že by to tentokrát cesta do Mosk

V každém případě by rychlé zahlazení této hanebné epizody ve vztazích se spojenci v EU, která tak poškozuje ČR, bylo nanejvýš záhodné.  Klaus už nadělal hodně ostudy. Bez ztráty kytičky i když s obligátními výtkami a poučováním všech, kdo mu nejsou po vůli, nejnověji opět Ústavnímu soudu, by tak mohl vycouvat a Lisabonskou smlouvu podepsat. Klaus si zahrává s českou budoucností buď jako evropské demokratické země s vládou práva nebo poloorientální despocie s vládou oligarchie propletenou s podsvětím, kde si nikdo nebude jist ničím.

Záleží mu však na České republice? Ani zbla!  Jeho cílem je neomezená diktatura hraničící se zbožštěním jeho vlastní osoby, likvidace nepřátel jako Topolánek a úplné podřízení ostatních vlastní vůli. Situace Česka 20 let po sametové revoluci připomíná Německo v roce 1932. Tehdy se také populistický diktátor vyšplhal po slabé výmarské demokracii až k neomezené moci. Česko však přece jenom není velmoc jako Německo a Evropa je snad už také trochu jiná. Tak i když Jackel ve své aroganci připomínal při hájení svého despoty Hitlerova Goebbelse, není snad situace tak vážná.

Bohužel takový Paroubek v touze po korytu udělá vše, třeba se plně podřídí Klausovi. Na druhé straně v ODS čeká pátá kolona v čele s úlisným Bémem, aby svrhla topolánkovce a podřídila partaj Klausově vůli. Možná že zajistí-li si Klaus v zákulisí neomezenou moc nad státem, jak už naznačuje Paroubkova smířlivost vůči  obstrukčnímu manévru s Benešovými dekrety a nové volby v ODS, mohl by Lisabon podepsat.

K tomu možná vysílá Weigl signál o deklaraci, která by zamezila úplnému zhroucení  LS.

Bude-li partajní sjezd ODS  v listopadu oproti původním pravidlům sjezdem volebním, Klaus na něm dosadí své patolízaly a Paroubek  s komunisty budou tleskat jeho „hrdinnému boji za české majetky a suverenitu“, bude Klausova cíle neomezeně vládnout  v kulisách demokracie dosaženo. Lisabonská záminka by pak mohla padnout.

Ale nestala by se pak Lisabonská smlouva a Evropská Unie pro ČR prázdnou slupkou? Nebyli bychom pak bez skutečné demokracie, vystaveni vůli jednoho despoty  podporovaného finanční a průmyslovou oligarchií, trojským koněm Ruska?

A zase jsme u toho: Nic přesně nevíme. S jistotou lze pouze říct, že Klaus škodí České republice a zahrává si s její budoucností. Ale nezasloužíme si to vlastně? Nejsme v jádru pořád ještě ustrašenými poddanými s totalitními návyky, jimž nezáleží na ničem než na vlastním materiálním prospěchu?

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora