O co jde Klausovi?

čtvrtek 29. říjen 2009 19:08

Slovenský premiér Fico to řekl jasně: Slovensko nebude obětovat sociální práva svých občanů Benešovým dekretům.  Nechce  žádnou výjimku  z  charty práv a svobod za cenu, aby jeho občané se nemohli dovolávat svých práv u Evropského soudního dvora v případě, že se jich nedovolají u soudů domácích.

Jak známo britská výjimka, kterou se neustále šermuje jako proklausovským argumentem,  má za cíl zamezit vlastním občanům dožadovat se svých sociálních práv nad rámec britských zákonů. Je tedy jasně zaměřena proti jejich zájmům a nikoliv v jejich prospěch. Má chránit vládu proti občanům.  Totéž polská vláda. Ta se zase bojí např. svých homosexuálů, aby se nedožadovali svých práv proti všeobecné kriminalizaci, jíž jsou v Polsku vystavováni.

O co tedy jde Klausovi? Vůbec ne o Benešovy dekrety. Ty jsou jen vychytralou záminkou k odvedení pozornosti české veřejnosti od skutečného záměru: nadřazeností českých soudů zbavit občany ČR možnosti dovolávat se svých práv u evropské soudní instance, pokud se jich  nedovolají doma. A dále:   uchránit domácí zločiny, především hospodářského charakteru před stíháním na evropské úrovni. Tedy vládnoucí oligarchie propletená s podsvětím může u nás dál neomezeně vládnout a potlačovat práva občanů. EU nám do toho nemá co mluvit. To je Klausův cíl. Tomu říká suverenita.  Ale čí? A tomu tleská údajná sociální strana - partaj vedená  Paroubkem. Však už také vzbudila ohromnou nevoli evropských sociálně demokratických stran.

 A vedlejší produkt Klausova vytahování kostlivce Benešových dekretů? Rozeštvávání evropských zemí, hlavně těch východních, především Slovenska a Maďarska. Rozeštvání Čechů s Němci zneužitím šovinisticko komunistické (sovětské) propagandy o německém a revanšistickém (suedťáckém) nebezpečí. Komu to svědčí, lze lehko odhadnout. Rozděl a panuj je známé imperialistické heslo. A kdo jen lační po tom, aby se Evropská Unie rozhádala a ztratila jakoukoliv efektivitu a politickou sílu? Jsou to pohrobci Trockého, Lenina a Stalina, i když se dnes ohánějí pravoslavným křížem a nikoliv srpem a kladivem. Jejich dobyvačné cíle se nezměnily. Zvlášť když mají v rukou to nejmocnější zbraň - energii.

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora