Hradní poskokové a jejich guru si musí správně nařídit hodinky.

úterý 9. srpen 2011 21:22

Sled událostí byl takový: Velvyslanci několika demokratických zemí v Praze podpořili konání pochodů gayů a lesbiček Prague Pride, nad kterým převzal záštitu primátor hlavního města. Potud normální jev jako v normální civilizované zemi. V mnoha jiných zemích už podobná akce pod podobnou záštitou a jistě i s podobnou podporou proběhla.

Na to se ozval hradní poskok Hájek, bývalý normalizační pisálek a syn normalizačního quislinga Hájka, šéfredaktora Tvorby, hlásné trouby husákovsko-jakešovského totalitního režimu. Tomu se udělená záštita a vyjádřená podpora znelíbily. Byl zjevným předskokanem svého guru, který se ozval vzápětí. Tomu se mu nelíbilo, že velvyslanci se údajně bezprecedentně vmísili do vnitropolitické „diskuse“. Jaká tu byla  diskuse? To co guru z Hradu nazývá diskuzí, byl Hájků výkřik pronesený až po vyjádření podpory velvyslanců. Pak se k němu přidal ve flagrantním rozporu se svým služebním postavením ještě jeden státní úředník z ministerstva školství. Ze strany velvyslanců tedy o žádné „vměšování“ nešlo. Vždyť právě tato podpora vedle primátorovy záštity Hájka popudila. Je jisté, že to bylo na popud samotného Klause. Proto si Klaus vymyslel jakousi „vnitrostátní diskuzi“. Je to tak vždy. Klaus vydává vše, co prohlásí, za všeobecný názor (rozuměj svého lidu, nikoliv západních imperialistů. Proti těm právě mobilizuje.)

Na Klausův hysterický výpad reagovali velvyslanci naprosto klidně, že se do žádné „diskuze“ nevměšovali. Svět pak jen udiveně zakroutil hlavou. Ale na ostudu z Hradu už jsme zvyklí. Musíme jen stříhat metr. Za půldruhého roku se (snad) dočkáme.

Do té doby by si však Klaus a jeho poskoci měli nařídit hodinky. Nejen aby věděli, co bylo dřív a co potom, ale také, že žijeme v 21. století a nikoliv v roce 1948. Možná že v minulý pátek měli na hodinkách teprve 25. únor zmíněného roku.

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora