Radovan Krejčíř – největší Čech.

úterý 26. listopad 2013 14:21

Kdyby se dnes pořádala oblíbená soutěž o největšího Čecha, musel by jistě Járu da Cimrmana a Karla IV. překonat Radovan Krejčíř. Zatímco Karel IV. byl velkým panovníkem pozdního středověku a Cimrman nedostižnou postavou a produktem c. k. mocnářství, je Radovan Krejčíř jistě největším produktem českého postkomunistického Klausova kapitalismu, pravicové ideologie neomezené svobody podnikání  i velkým zemanovským ostrovem pozitivní deviace.

Radovan Krejčíř se přesně, jak hlásá autentická pravice, dovedl o sebe skvěle postarat, nečekal s nataženou rukou jako různí darmožrouti a  (romští) příjemci dávek. A nejen to, vybudoval ohromné zločinecké impérium mezinárodního dosahu.  Třese se před ním i ekonomicky nejvyspělejší africká země, člen nejsilnějšího světového ekonomického uskupení G20. V jeho stínu dokonce zůstává i jiná velká postava Klausova kapitalismu, Viktor Kožený. Nemělo by ho jistě minout ani prestižní ocenění česká hlava.

Krejčíř byl u nás odsouzen pro daňové úniky, jeho proces však nebyl  dotažen. Krejčíř vlivem různých okolností nenastoupil výkon trestu. Je tedy jeho proces  ukončen, neměl by být v případě jeho vydání do ČR obnoven a nebyl by pak Krejčíř zproštěn viny jako jiný proslulý Čech  Tomáš Pitr? Jestliže se jeho proces tak neúnosně táhne, je  tím poznamenán profesně i osobně, trpí i jeho rodina, neměla by se pak na něj z principu vztahovat Klausova amnestie? Vždyť mnoho tak liknavostí soudů poškozených poctivých velkopodnikatelů bylo Klausem amnestováno.

Snad nejúspěšnější  velkopodnikatel naší polistopadové historie a skutečně světová osobnost  by si to vskutku zasloužil. Pak by dalším logickým krokem bylo státní vyznamenání na Pražském Hradě z rukou prezidenta Zemana. Jako on už dlouho nikdo neproslavil naši malou zemičku uprostřed nepřátelské Evropské unie.

Jestliže se mu v Jihoafrické republice nestane křivda, nebude nenávratně poškozeno jeho zdraví, jak se obávají jeho advokáti, mohl by se jeho věhlas rozšířit i do Argentiny. Pak už by logicky následovala Čína, Rusko nebo Severní Korea.

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora