Cynismus Radiožurnálu.

úterý 22. červenec 2014 08:58

Izraelská armáda vraždí stovky Palestinců v Gaze údajně kvůli likvidaci ohnisek odporu Hamásu, reaguje naprosto nepřiměřeným násilím na odpalování podomácku vyráběných raket, které v podstatě na izraelské straně působí jen minimální škody, ale reportáž českého Radiožurnálu pláče nad tím, že izraelským hoteliérům utíkají zisky. Cynismus nejhrubšího zrna, dokazující licoměrnost proizraelské  propagandy. Jakoby Palestinci byli jacísi podlidé, které lze vraždit po stovkách, zatímco ta pravá tragedie je poškození izraelského byznysu. Proč se Česko v naprostém rozporu  s celým demokratickým světem tak plazí před Izraelem i v dobách, kdy izraelská vláda jedná způsobem, které nelze označit jinak než terorismus?

Nelze pak pochopit zoufalství národa, které může plodit i sebevražedné atentátníky, když čelí tak brutálnímu násilí? Nechová se izraelská vláda jako nacisté, když život několika Izraelců (můžeme vlastně říct Židů, protože Gój se izraelským občanem stát nemůže) cení víc než životy stovek Palestinců včetně dětí a starců? Za radikalismus Hamásu a nebezpečí, kterému své obyvatelstvo vystavuje, si může extrémistická izraelská vláda sama. Brutálním násilím dosáhne jen  stupňování odporu a nenávisti na druhé straně.

A Česko, které se tak úzkostlivě vyhýbá označit Rusko a jím vyzbrojované a podporované teroristy na jihovýchodní Ukrajině za viníky sestřelení civilního malajsijského letadla, aby náhodou neporušilo objektivitu, se chová naprosto jednostranně ve vztahu k izraelskému vraždění v Gaze. Jsou pro něj stovky mrtvých Palestinců po izraelských náletech něčím jiným než nutné ztráty na životech? Všímá si naše zpravodajství otřesných životních podmínek Palestinců pod izraelskou okupací, které vedou k rozněcování jejich nenávisti?  Nikoliv, to mu nestojí (nebo nesmí stát?) za povšimnutí. Je to naše ostuda před světem.

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora