Hamás a proruští „separatisté“.

středa 27. srpen 2014 20:28

Jsou od sebe geograficky i nábožensky vzdálení. Jedni jsou muslimové,druzí pravoslavní křesťané. Jejich cíle a metody jsou však velmi podobné. Hamás neuznává stát Izrael, vystřeluje na něj rakety a raketová hnízda skrývá do hustě obydlených oblastí Gazy, aby izraelské nálety zabily co nejvíc lidí a tím si Izrael proti sobě popuzoval světovou veřejnost. Za vyzbrojováním Hamásu stojí Írán, který rovněž neskrývá svůj cíl likvidovat stát Izrael. Tzv. proruští separatisté slouží imperialistické velmoci, která  neuznává suverénní Ukrajinu, jejím cílem je zlikvidovat  současné ukrajinské vedení, zemi totálně zruinovat a dostat ji do ruského područí. I oni vystřelují rakety z hustě obydlených oblastí, aby se ukrajinská obrana nevyhnula civilním obětem. I oni jsou podporování ze zahraničí, ze sous

Zatímco však izraelská protivzdušná obrana je schopná většinu raket likvidovat a blokádou Gazy se snaží maximálně znesnadňovat dodávky za vzdáleného Íránu,  Ukrajina se jen s obtížemi brání ruské soldatesce neustále vyzbrojované nejmodernějšími zbraněmi zpoza hranic, jež neznesnadňuje vůbec nic.

Uvnitř svého území obě organizace uplatňují vůči vlastnímu obyvatelstvu teror, zoufalé obyvatelstvo ať ze strachu či v důsledku indoktrinace je  podporuje.

Je zde však ještě jeden podstatný rozdíl. Hamás v Gaze vyhrál volby, tzv. proruští separatisté se moci chopili násilím.

Hamás považuje svět za teroristickou organizaci, protože jeho cílem je zlikvidovat jeden stát, nikoliv s ním jednat. Bohužel se mu nedostává podpory jen z Íránu, ale i ze zemí, které se tváří jako spojenci Západu, cizí vojáci však v jeho řadách nebojují.

Stejný cíl sleduje i Rusko pomocí svých nasazených  ozbrojenců na východní Ukrajině. Hamás je v podstatě izolovaná organizace, se kterou nikdo nemusí udržovat žádné vztahy, nemusí s ní obchodovat, takže je snadné ji ocejchovat.

Rusko je bývalá, frustrovaná supervelmoc, kterou si svět kvůli jejímu nerostnému bohatství předchází. Chová se však stejně jako Hamás. Kdo je nebezpečnější?

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora