Evropské vlastenectví

středa 14. leden 2015 15:06

Demonstrace proti muslimům v tradičně tolerantním Německu organizuje hnutí s názvem Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu. (PEGIDA).  Kde se najednou ti evropští vlastenci vzali? Naši eurofobové v čele se svým guru Václavem Klausem nám přece vždy tvrdili, že evropské vlastenectví je nesmysl. Každý obyvatel našeho kontinentu se přece identifikuje především se svým národem, tyto národy mají své národní hodnoty a zájmy, které jim bruselská hydra EU upírá, pošlapává jejich suverenitu a chová se jako socialistické RVHP ovládané Sovětským Svazem

Nikdo vám přece neřekne že je Evropan, ba dokonce že je na to hrdý, tvrdili nám tito věrozvěstové, kteří díky postavení svého guru v nejvyšší státní funkci ovlivňovali veřejný diskurs. A nelze jim upřít výsledky, aspoň pokud je možné soudit podle internetových diskusí.

Však také jednou z mála jejich výčitek novému prezidentovi bylo vyvěšení vlajky EU na Hradě, což se sice ukázalo naprosto formálním aktem, ale ani to nedokázali spolknout.

 

A najednou jsou tady vlastenečtí Evropané! Je to samozřejmě jen zástěrka k rozněcování nenávisti vůči muslimům. Záměr tu není Evropu sjednocovat, ale rozeštvávat. Není náhodou, že má hnutí, u jehož zrodu stojí německý recidivista, základnu v Drážďanech v bývalém východním Německu, kde byl tehdy šéfem místní rezidentury KGB Vladimir Putin. V Drážďanech stejně  jako jinde v bývalé sovětské zóně Německa, jakož i v Česku téměř žádní muslimové nejsou. Boj proti „islamizaci“ je tu zcela virtuální. O to však jde, nenávist se přece snáze rozněcuje proti něčemu neznámému, s čím nemáme osobní zkušenost. Zároveň se tím ovlivňuje obyvatelstvo dvou bývalých sovětských satelitů, měkkého podbřišku EU, které se dosud  nevymanilo z vlivu komunistické ideologie a propagandy. Konkrétně v Česku opět vévodí internetovým diskuzím protiamerická a protiunijní rétorika a zároveň skrytý či otevřený obdiv k putinské despocii. A to letech bezpečí a prosperity díky členství v NATO a v EU. Nakonec český prezident už také odhodil veškeré servítky vůči spojeneckým závazkům a bezpečnostním zájmům země.

 

Rozněcování protiislámských nálad je dnes velmi důležité pro narušování jednotného postoje EU vůči ruskému expanzionismu, zejména když ruskou rentiérskou ekonomikou zmítá hluboká krize, na které mají sankce EU  a USA jako reakce na ruskou anexi Krymu a agresi proti Ukrajině značný podíl.

 

Existuje však i skutečné evropské vlastenectví. Ukázaly to mohutné demonstrace po celé Evropě k uctění památky obětí pařížského masakru na obranu evropských hodnot proti terorismu Je to vlastenectví pozitivní, vědomí společných evropských hodnot pluralismu, lidských práv a tolerance, odporu proti násilí, extrémismu a totalitě. Vlastenectví, které vyrůstá i z vědomí hrůzných důsledku jiné nenávistné kampaně, antisemitismu.

 

 

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora