Šašek Okamura

úterý 8. září 2015 19:54

Pokleslé internetové báchorky o tzv. nebezpečí  plynoucím z přílivu válečných uprchlíků z Blízkého Východu stíhají jedna druhou. Korunu jim však nasazuje videoprodukce politického zkrachovalce Okamury, snůška všech nesmyslů, které o uprchlících kolují.  Okamura svoji protiuprchlickou produkci uvádí bombastickými slovy o absolutně šokujících informacích z jeho údajné návštěvy v uprchlickém táboře ve Vyšních Lhotách.

Stojí při tom v prázdné místnosti a vykládá, že na vlastní nebezpečí,  jak ho varovali policisté, jejichž jména  pro jistotu neuvádí, neohroženě vstoupil do davu migrantů, od nichž ho dělily „jen centimetry“. Následují samá sdělení údajně přejatá od policistů. O vlastních zážitcích Okamura mlčí! Přece ty všechny hrůzy, musel uprostřed davu rozvášněných uprchlíků zažít na vlastní kůži, kterou dal tak odvážně všanc. Ani žádnou infekční chorobu, jež prý uprchlíci šíří, si z tak bezprostředního kontaktu s nimi nepřinesl. Vždyť na něj všichni museli prskat samé jedovaté sliny! Okamura „omračuje“ bezdechého konzumenta uprchlických jobovek sdělením, že z tábora bylo „na svobodu“ už propuštěno celých deset běženců. Za těmi už se u nás jistě zaprášilo. Mnohem nebezpečnější je svobodný pohyb Okamury a jeho kumpánů, kterých je také asi deset. Vzápětí následuje Okamurova děsivá informace, že  muslimové v táboře jedí muslimská jídla, ba co víc, že jim je správa tábora dává na výběr! Jak ohavné!  Je to důkaz falešnosti vlády ČSSD a KDU-ČSL (Babišova kumpanie ohleduplně vynechána), jež nám slibovala samé křesťany. Také prý musíme z vlastních daní platit 146 policajtů v táboře.

Bylo by to celé směšné, kdyby se těchto nesmyslů někteří lidé opravdu nebáli a jiní to nezneužívali k šíření  strachu a nenávisti. Strachem a nenávistí se dá masa nejlépe ovládat. Frustrace z naprosté životní prázdnoty v materiálním blahobytu se musí někde vybít. Nenávist k muslimům jako před tím k Židům nebo buržoustům. Nemá cenu opakovat, že tohle už bylo v Německu ve třicátých letech a u nás v letech padesátých. Jak to skončilo, všichni víme.

Naštěstí však skutečný kontakt s uprchlíky, s jejich jednotlivými pohnutými osudy snad pomalu i  u nás mění atmosféru. Jednička v objektivním informování veřejnosti patří posledním nováckým Střepinám s reportáží u dětech uprchlíků, zakončená slovy, že jsme přece všichni lidé.v Doufejme, že i Češi si to časem uvědomí. Nebo se považují za árijské nadlidi? To ale říkal Hitler o Němcích a Češi byli pro něj tím, za co dnes česká žumpa považuje uprchlíky.

 

Tomáš Laně

Tomáš Laně

Tomáš Laně

o všem, co mne zajímá a hlavně štve

příslušník jediné progresivně rostoucí sociální skupiny v ČR

REPUTACE AUTORA:
0,00

Seznam rubrik

Tipy autora